top of page
 • Writer's pictureMichal Gašparovič

iPhone X cena a recenzia


iphone-X-cena-a-recenzia

Pri pohľade na iPhone X od spoločnosti Apple zbystria všetky vaše zmysly. A niet sa čo čudovať - tento model sa zapíše do dejín ako majstrovské dielo! Do vienka dostal displej pokrývajúci celú prednú stranu, takže dokonale kopíruje krivky a zaoblené hrany telefónu. Ovládanie smartfónu je pritom veľmi jednoduché – žiadne tlačidlá, stačí prejsť prstom od spodného okraja obrazovky a ocitnete sa na ploche. Ohromujúci ale nie je len dizajn. Výbava, ktorú ukrýva vo vnútri, je naozaj bohatá. iPhone X ponúka neprekonateľný výkon, inteligentnejší softvér a fotoaparáty a aj revolučné bezdrôtové nabíjanie. Je to skrátka kúsok, ktorý nie je možné nemilovať.


V tomto článku si prečítate o týchto témach:


Apple iPhone X cena


Už viac ako dekádu predstavuje iPhone pojem smartfón. Je to zariadenie, ktoré prináša moderné technológie a ekosystém, ktorý funguje a ktorý na svoju stranu prilákal milióny priaznivcov. Nový iPhone X (iPhone 10) predstavuje začiatok novej kapitoly, modernejšieho dizajnu a celkovo budúcnosti spoločnosti. iPhone X už viac nemá je tlačidlo „Domov“ a snímač odtlačkov prstov. Apple musel kvôli tomuto rozhodnutiu vytvoriť nový systém ovládania pomocou gest a nový systém zabezpečenia - Face ID.


Výsledkom snahy amerického giganta Apple je displej, ktorý sa rozmáha od okraju po okraj tvoriaci dizajn, ktorý dáva do smútku každý jeden doteraz predstavený iPhone. Odrazilo sa to však aj na cene. Aká teda bola úvodná cena za toto zariadenie? Základná (64 GB) verzia iPhone X začínala pre pár rokmi na cene 1 149 €. Skvelou správou však je, že dnes si ho už bez problémov dokážete kúpiť aj za menej ako 300€. A to je naozaj skvelá cena za iPhone X v roku 2023.


iPhone X špecifikácia a popis


Apple s veľkými fanfárami predstavil svoj revolučný iPhone X na jeseň v roku 2017. Išlo o prvý model, ktorý používal namiesto Touch ID technológiou Face ID. Tú, ktorú vidíme aj na najnovších modeloch iPhonov. Konkurencia sa snažila technológiu odkopírovať, ale keď to nedokázala urobiť v dostatočnej kvalite, vrátila sa k overovaniu cez odtlačky prstov – v displeji, či na bočnej strane smartfónu.


Píše sa rok 2022 a uvažovať o päťročnom mobile sa mnohým môže na prvý pohľad zdať ako uletená idea. Určite by aj bola, ak by sa do hry nepridali dva faktory – ide o iPhone, ktorý stále dostáva plnú softvérovú podporu od Apple a dokážete ho kúpiť veľmi lacno.


apple iphone X cena

Fascinujúci a pritom odolný dizajn


Aj keď tento iPhone v tenkom elegantnom prevedení pôsobí krehko, opak je pravdou. Jeho telo je z oboch strán pokryté tým najodolnejším sklom, aké môže smartfón mať. V kombinácii s chirurgickou oceľou sa tak jedná o luxusný model s certifikáciou IP67, čo znamená, že je odolný voči vode aj prachu.


Nekonečný displej


Túžite po naozaj veľkom displeji? Potom vás istotne nadchne jedinečný iPhone X, ktorého 5,8“ displej Super Retina pokrýva celú prednú stranu a dokonale kopíruje krivky tohto modelu. Špeciálna OLED obrazovka prináša úchvatné farby (vrátane čiernej), vysoký jas a vyvážený kontrast.


Tvár ako heslo


Vďaka kamere TrueDepth objavíte tajomstvo unikátnej funkcie Face ID. Jedná sa o nový a bezpečný spôsob odomykania telefónu, ktorý naskenuje vašu tvár a urobí z nej dokonalý a jedinečný zámok, ktorý nemožno oklamať. A to ani v prípade, že zmeníte účes, alebo začnete nosiť okuliare. Face ID sa totiž stále učí - pracuje s viac ako 30 000 neviditeľnými bodmi, z ktorých zostavuje mapu vašej tváre a prispôsobí sa tak aj vašim prípadným fyzickým zmenám.


Ohromujúca predná kamera


Predný fotoaparát tohto telefónu ponúka veľa možností - napríklad portrétne nasvietenie simulujúce svetelné efekty, na ktoré ste zvyknutí z ateliéru, alebo portrétny režim vytvárajúci špičkovo ostré selfíčka s rozostreným pozadím. Aby toho ale nebolo málo, budete mať k dispozícii aj funkciu Animoji, ktorá prostredníctvom kamery TrueDepth analyzuje vašu mimiku a prenesie váš výraz do jedného z animovaných emotikonov.


Bezkonkurenčný fotoaparát


Chcete vytvárať fotografie, ktoré vzbudia pozornosť? S duálnym 12MP fotoaparátom vybaveným ako teleobjektívom, tak širokouhlým objektívom to bude hračka! iPhone X ponúka nové farebné filtre, hlbšie pixely, optickú stabilizáciu obrazu a ďalšie vychytávky, ako je napríklad portrétne nasvietenie mapujúce tvár s efektom štúdiového svietenia a optický zoom v kombinácii s digitálnym zoomom, ktorý hravo priblíži obraz fotografií až 10-krát a videa až 6-krát.


Výkonnejší a inteligentnejší čip


O hladký chod tohto modelu sa stará supervýkonný šesťjadrový čip A11 Bionic z vlastnej produkcie spoločnosti Apple. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou čipu A10 Fusion sú jeho štyri úsporné jadrá rýchlejšie až o neskutočných 70%, dve hlavné výkonné jadrá až o 25% a grafický čip až o 30%. Dôkazom je aj fakt, že iPhone X hravo zvládne aj hry a aplikácie pracujúce s rozšírenou realitou. Vďaka radiču výkonu druhej generácie neutrpela ani výdrž batérie, takže sa môžete tešiť na extrémne rýchle a stabilné prostredie s dlhšou výdržou, než akú ponúkala batéria iPhone 7.


Bezdrôtové nabíjanie


Choďte s dobou a nabíjajte bezdrôtovo. Sklenená zadná strana tohto smartfónu to umožňuje! Svoj iPhone X môžete nabíjať na všetkých staniciach a podložkách na bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, ktoré nájdete v hoteloch, kaviarňach a na letiskách kdekoľvek na svete.


apple iphone X recenzia

Inteligentný softvér


iPhone X je zhora nadol obrazovkou, a preto potrebuje výnimočný operačný systém, ktorý ponúkne nové možnosti a gestá. Do vienka preto dostal vyladený iOS 11, ktorý je ešte inteligentnejší a užívateľsky prívetivejší ako predtým.


Nielenže je intuitívny, bezpečný a prekvapivo výkonný, ale ponúka aj veľa nových funkcií a vylepšení, ktoré vám zjednodušia a spríjemnia každý deň. Posielajte v správach Animoji, prispôsobte si Ovládacie centrum podľa svojich potrieb, alebo sa vydajte priamo do sveta hier a aplikácií podporujúcich rozšírenú realitu.


iPhone X je jednoducho revolučný telefón, ktorý poteší každého. Je to mobil, ktorý sa oplatí kúpiť aj v roku 2023 v prípade, že hľadáte smartfón v cene do 300 eur.

Apple iPhone X recenzia


Apple iPhone X je model, ktorý má aj dnes využitie. Za veľmi prijateľnú cenu ho dokážete získať v niekoľkých slovenských internetových obchodoch. iPhone X je kompaktný model, ktorý sa príjemne používa a pri nosení neprekáža ani vo vrecku. Vďaka podpore iOS 16 a pravdepodobne aj iOS 17, máte istotu, že dobré 2 roky v ňom budete mať aktuálny systém. To je vec v iných ekosystémoch naozaj nevídaná. Majiteľ Andoidu skáče 2 metre do výšky, ak má garantovanú podporu 3 roky. Na záver teda môžeme povedať, že tento mobil sa stále oplatí kúpiť aj v roku 2023.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody iPhone X:

 • unikátny a prémiový dizajn

 • ovládanie pomocou gest

 • Face ID

 • inovácie

 • skvelý výkon

 • výborný fotoaparát

 • Kvalita prevedenia

 • OLED displej je absolútne fantastický


Toto hodnotia recenzie iPhone X ako nevýhody:

 • nižšia odolnosť pri páde

 • vyššia cena pri predstavení v roku 2017Časté otázky

Aká je cena za nový iPhone X?

iPhone X stojí v slovenských obchodoch už len okolo 300 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť o niečo vyššia. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový iPhone X kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový iPhone X?

Predáva nový iPhone X Alza, Nay alebo Datart?

Zoženiem nový iPhone X na Bazos?


apple iphone X

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia aj ja najnovší Apple iPhone 14. Na našom webe samozrejme nájdeš aj články o starších, za to stále obľúbených mobiloch. Napríklad iPhone 11, iPhone 13, ale aj iPhone 12 PRO.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny? Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.

Comments


bottom of page