top of page
 • Writer's pictureMichal Gašparovič

iPhone 12 PRO cena a recenzia


iphone-12-pro-cena-a-recenzia

iPhone 12 Pro od Apple sme spoznali v roku 2020. Ultra rýchly a výkonný čip s vynikajúcim procesorom Neural Engine sú základné parametre, ktoré tento iPhone vystihújú. Okrem toho však samozrejme nechýba profesionálne vybavený fotoaparát, ktorý dokáže vytvoriť skvelé fotky a videá v dobrých i zlých svetelných podmienkach. Kombinácia hranatého dizajnu a použitia kvalitných materiálov zaisťuje, že iPhone 12 PRO nielen skvele vyzerá, ale je tiež odolný proti vode, prachu a poškriabaniu displeja. S rýchlym bezdrôtovým nabíjaním bude vždy pripravený.


V tomto článku si prečítate o týchto témach:


Apple iPhone 12 PRO cena


iPhone 12 Pro je telefón, ktorý má potenciál zaujať nielen svojim dizajnom. Rovné hrany, plochý displej a moderné spracovanie boli novinkou, ktorú si ľudia hneď obľúbili. Dnes si ho však obľúbite aj pre jeho cenu, ktorá po 2 rokov už klesla na prijateľnú hranicu. Pre tých, ktorí si teda noví iPhone nemôžu alebo nechcú dovoliť, je kúpa práve tohto modeli z roku 2020 ideálne. Cena iPhone 12 PRO pochopiteľne záleží aj od veľkosti pamäte, ktorú zvolíte. Avšak pravdou ostáva, že v pomere cena výkon je iPhone 12 PRO skvelá voľba. Jeho cena sa v jednotlivých obchodoch líši, preto odporúčame porovnať, kde a za koľko je dostupný.

iPhone 12 PRO špecifikácia a popis


Dizajn iPhone 12 PRO a operačný systém iOS sú dve hlavné vlastnosti, ktorými sa tento mobil odlišuje od zvyšku trhu. Vo svete Androidu síce takisto existujú prémiové telefóny s rovnými displejmi – Sony Xperia 1 II a 5 II, avšak dokonale rovné hrany majú iba nové iPhone. Nový iPhone 12 Pro má 6,1-palcový OLED displej s rozlíšením 1170 × 2532 pixelov. Obnovovacia frekvencia je 60 Hz, čo sa môže niekomu máliť – najmä v porovnaní s Android telefónmi.


apple iphone 12 Pro cena

Displej so živými obrazmi


Displej, ktorý je prakticky bez rámikov, má skvelé rozlíšenie 460 pixelov na palec. S vyššou hustotou pixelov, výraznejším kontrastom a verným zobrazením farieb vám každý obraz ožije pred očami a každé video vás okamžite vtiahne do deja.


Ohromujúci rýchlosť

Zariadenie podporuje vysoko rýchlostné mobilné siete 5G, s ktorými môžete v priebehu niekoľkých okamihov stiahnuť napríklad celý film. Vyššiu kvalitu, rýchlosť a plynulosť si vychutnáte aj pri sledovaní živých prenosov, video hovoroch s priateľmi alebo nahrávaní súborov.

Superodolný

Najnovšie iPhony pre rok 2020 získali opäť hranatý dizajn. Telefón je vyrobený z chirurgickej ocele a na trh prichádza v štyroch farbách. Do skla displeja boli pridané nanokeramické kryštály, ktoré svojou tvrdosťou prekonávajú aj kovy. Vďaka tomu sa vám obrazovka tak ľahko nepoškriabe. Smartfónu neuškodia nielen kvapky dažďa či postriekanie vodou v kúpeľni, ale nevadí mu ani ponorenie pod hladinu vody do hĺbky 6 metrov počas 30 minút. Zodpovedá stupňu krytia IP68, čo znamená, že je odolný aj proti prachu.


Dokáže čokoľvek

V iPhone Pro nájdete čip A14 Bionic, ktorý sa vyrába použitím päťnanometrovej technológie. Tá dokáže znížiť veľkosť komponentov na atómy. Šestnásťjadrový procesor Neural Engine vie nahrávať video v Dolby Vision, zvláda bilióny operácií a poradí si s akoukoľvek záťažou.

Absolútny kontrast

OLED displej sa od bežného LCD displeje líši spôsobom podsvietenia. Na OLED displeji svietia jednotlivé obrazové body samostatne, takže sa môžu úplne vypnúť a zobraziť skutočne čiernu farbu. Pokiaľ je naopak potrebné zobraziť čo najsvetlejší odtieň, dokáže pixel zažiariť až 1 200 nitmi. Kontrastný pomer 2 000 000:1 zlepší každý obraz.

Nadupaný fotoaparát

Trojitý zadný fotoaparát má teleobjektív a širokouhlý aj ultraširokouhlý objektív, pričom obidva podporujú Nočný režim, ktorý snímkam pridá až o 27 % viac svetla. Okrem toho v iPhone nájdete veľa ďalších režimov a funkcií, s ktorými budú fotky aj videá ešte o niečo kvalitnejšie. Nechýba funkcia Deep Fusion, Smart HDR alebo optická stabilizácia obrazu.


Pokroková technológia

S technológiou LiDAR bude rozšírená realita ešte komplexnejšia a zábavnejšia. Technológia, ktorú použila aj NASA pri pristávaní na Marse, dokáže odmerať absolútnu hĺbku poľa vďaka meraniu času, za ktorý neviditeľné lúče prejdú cestu k objektu a späť.

apple iphone 12 pro recenzia

Nakrúťte vlastný film

Na iPhone 12 Pro budete môcť nahrávať videá v Dolby Vision aj pri horšom svetle. Následne ich v aplikácii Fotky alebo iMovie môžete upravovať dovtedy, kým s nimi nebudete absolútne spokojní. A výsledok môžete jednoducho zdieľať cez AirPlay do televízora alebo svojho počítača - Macu, kde si video užijete do tých najmenších detailov.

Bezdrôtové rýchle nabíjanie


Na nabíjačke iPhone 12 Pro veľa času nestrávi. Na výber máte 15 W bezdrôtové nabíjanie MagSafe, 7,5 W bezdrôtové nabíjanie Qi alebo káblové 20 W a rýchlejšie nabíjanie príslušným adaptérom, vďaka ktorému sa telefón dostane na 50 % kapacity batérie v priebehu len pol hodiny.
Apple iPhone 12 PRO recenzia


iPhone 12 Pro je remeselne dokonalý telefón. Okrem elegancie je prínos tohto dizajnu aj z hľadiska zvýšenej odolnosti konštrukcie. iPhone 12 Pro je prémiový telefón, ktorý nemá výraznejšie nedostatky.

iPhone 12 Pro ponúka špičkový displej a reprodukciu zvuku, operačný systém iOS 14, ktorý dospel a vďaka množstvu služieb ponúka neporovnateľné možnosti. Kvalita a optimalizácia hier je lepšia v porovnaní s Androidom a to aj na úkor toho, že sa procesor A14 Bionic pri hraní zahreje a telefón sa vybije rýchlejšie ako predchádzajúci model.


iPhone 12 Pro má tiež výbornú kvalitu zadného fotoaparátu – nie je najlepšia na trhu, avšak určite patrí medzi TOP zariadenia v tomto smere. A záznam videa – ten je tradične výborný. iPhone 12 Pro má pomerne jasnú cieľovú skupinu a tí budú s výbavou tohto telefónu určite spokojní.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody iPhone 12 PRO:

 • Prémiové spracovanie

 • Unikátny dizajn

 • Výborný displej a reprodukcia zvuku

 • Špičková kvalita mobilného videa

 • Veľmi dobrá kvalita všetkých zadných fotoaparátov vo dne aj v noci

 • Vysoký výkon

 • dostupná cena


Toto hodnotia recenzie iPhone 12 PRO ako nevýhody:

 • Široký výrez v displeji

 • Iba 60 Hz displej

 • Iba 2× optický zoom

 • USB-C adaptér nie je súčasťou baleniaČasté otázky

Aká je cena za nový iPhone 12 Pro?

iPhone 12 Pro stojí už menej ako 1000 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť o čosi vyššia. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový iPhone 12 Pro kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový iPhone 12 Pro?

Predáva nový iPhone 12 Pro Alza, Nay alebo Datart?

Dá sa kúpiť nový iPhone 12 Pro na splátky?


apple iphone 12 pro

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia aj ja najnovší Apple iPhone 14. Na našom webe samozrejme nájdeš aj články o starších, za to stále obľúbených mobiloch. Napríklad iPhone 11, iPhone 13, ale aj iPhone X.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny? Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.

Kommentit


bottom of page