top of page
 • Writer's pictureMichal Gašparovič

Apple iPhone 11 cena a recenzia


iphone-11-cena-a-recenzia

Apple iPhone 11 - jedenásta generácia iPhone nám ponúkla premyslenú fotosústavu s úchvatným nočným režimom. Potešil nás aj nový, žiarivejší displej, výkonnejší procesor a maximálne odolné telo. Aj preto sa dodnes teší veľkej obľube, napríklad u tých, ktorí si momentálne nechcú alebo nemôžu dovoliť najnovší iPhone 14. Preto práve pár rokov starší model IPhone11 môže byť vhodným riešením. Pokiaľ hľadáte kvalitný telefón za dobrú cenu, tak čítajte ďalej.


V tomto článku si prečítate o týchto témach:


Apple iPhone 11 cena


Apple iPhone 11 už nepatrí medzi najnovšie mobily. Práve preto jeho cena už nie je vysoká a je tak ľahšie dostupná pre každého. Napríklad na Alze ho kúpite už dokonca pod 500 eur a cena v iných internetových obchodoch je podobná. Samozrejme odporúčame nový mobil kúpiť od autorizovaného predajcu, s kompletnou zárukou a ďalšími výhodami. Vždy sa tak vyhnete možným problémom, ktoré by nastali pri kúpe mobilu z druhej ruky alebo z bazáru a podobne.

iPhone 11 špecifikácia a popis


Hlavným lákadlom, na ktorý sa spoločnosť Apple pri iPhone 11 najviac zamerala, bola kvalitná fotosústava so širokouhlým a ultraširokouhlým záberom, ktorá vám dovolí zachytiť scénu v celej svojej kráse. To vám navyše poskytne až dvojnásobný optický zoom. Okrem toho nechýba úchvatný nočný režim, s ktorým môžete fotiť aj v hlbokej tme. Pozadu nezostalo ani video s rozlíšením 4K pri 60 snímkach za sekundu a spomalený režim až s 240 snímkami vo Full HD.


Toto všetko bez zaváhania spracuje nový procesor A13 Bionic s ultrarýchlou grafickou jednotkou, ktorá si poradí s akokoľvek náročnou hrou či aplikáciou. Telo chráni extrémne odolné sklo. Batéria vydrží až 17 hodín prehrávať video a rýchlo sa nabije. Toľko k základnému popisu mobilu iPhone 11 od Apple. A teraz sa bližšie pozrieme na ďalšie špecifikácie a vlastnosti.


apple iphone 11 cena

Rekordman v odolnosti


Telefón je vyvedený v štýlovej kombinácii kovu a skla, ktoré je tentoraz dvojito spevnené špeciálnym procesom iónovej výmeny, a stalo sa tak najpevnejším sklom na smartphonu vôbec. Na zoznam mobilných rekordmanov sa iPhone 11 zapisuje tiež zvýšenou vodotesnosťou, pričom zariadenie novo ustojí až 30-minútový ponor do až 2-metrovej hĺbky - to je dvojnásobne viac ako u predchádzajúceho modelu XR.


Fotografická nálož


Jedenásty iPhone sústredil takmer všetku svoju pozornosť na to, aby zostal najpoužívanejším fotoaparátom na svete. Preto ponúkne dvojicu 12-megapixelových precíznych snímačov schopných fotiť aj v tej najhlbšej tme. Vďaka ultraširokouhlej šošovke druhého fotoaparátu novo zachytíte celý kontext a atmosféru scény - je jedno, či pôjde o malebnú krajinu, festival, nočné mesto či partiu kamarátov. Tie zvečníte zásluhou vylepšeného portrétneho režimu v plnej kráse, ako zo štúdia.


Nové farby, nové možnosti


Liquid Retina displej prináša na váš telefón nefalšované bezrámčekové pozeranie plné farieb. Obrazovka plynule prispôsobuje svoje parametre okolitému prostrediu, a tak budete mať vždy perfektne vyváženú bielu farbu s ohľadom na aktuálne svetelné podmienky. Praktická je možnosť telefón prebudiť zdvihnutím či poklepaním. Jednoduchšie ovládanie potom prináša preddefinovaný systém ovládania, kedy pre zobrazenie rozširujúcej ponuky stačí daný prvok dlho podržať a nie je potrebné zvyšovať tlak.


Nový spôsob komunikácie


Novinkou v iPhonu 11 je tzv. ultraširokopásmová technológia, ktorá funguje ako veľmi presná GPS pre chytré zariadenia. Ak budete chcieť čokoľvek zdieľať s priateľmi okolo vás, stačí iPhone namieriť na ich zariadenie a v ponuke sa vám automaticky ponúkne ako prvý. Vynikajúci pomocník je to aj pri hľadaní strateného telefónu. Samozrejme nechýba podpora ultrarýchleho štandardu Wi-Fi 6, bleskového 4G LTE, moderného Bluetooth, NFC ani GPS/GLONASS.

apple iphone 11 recenzia

Neúnavný ako vy


Batérie a spotreba bola optimalizovaná tak, aby vás telefón mohol sprevádzať, ako je deň dlhý. Novo vám navyše zostane energia aj na nočnú zábavu - oproti staršej generácii vydrží iPhone 11 až o 6 hodín dlhšie pri prehrávaní videa. Zásluhy na tom má špeciálny dizajn batérie, ktorá vypĺňa takmer každú medzeru vo vnútri telefónu, a vyladený hardware. Poteší aj podpora rýchleho nabíjania.


Výkon bez obmedzení


Vnútri zariadenia tepe odladený čipset A13 Bionic, ktorý (v čase uvedenia) ponúka najvyšší výkon na poli smartphonov. Hladko si poradí aj s tými najnáročnejšími hrami a aplikáciami alebo napr. aj s výpočtovo náročným natáčaním 4K videa pri 60 snímkach za sekundu. K tomu pridajte špeciálnu časť pre umelú inteligenciu a získate to najlepšie, čo možno v telefóne dostať.


Apple iPhone 11 recenzia


Apple iPhone 11 obdržal od svojho uvedenia na trh veľmi dobré a pozitívne hodnotenia. V prípade, že sa uspokojíte zo starším modelom za nižšiu cenu, určite stojí za zváženie. Ak hľadáte iOS do 500 eur, potom iPhone 11 môže byť ideálne riešenie.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody iPhone 11:

 • pevné odolné zariadenie s rovným displejom, ktoré v hrubom obale a s ochranným sklom povýšite na mimoriadne odolný smartfón

 • výborný výkon

 • skvelé stereo reproduktory

 • úžasná výdrž na jedno nabitie

 • kvalitný fotoaparát

 • záznam videa ktoroukoľvek kamerou

 • dnes už nízka cena


Toto hodnotia recenzie iPhone 11 ako nevýhody:

 • hmotnosť

 • len približne HD+ rozlíšenie displeja

 • chýba nočný režim širokouhlého foťáku

 • pre niekoho stále vysoká cena


Časté otázky


Aká je cena za nový iPhone 11?

iPhone 11 stojí v slovenských obchodoch len 500 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť o trochu vyššia. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový iPhone 11 kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový iPhone 11?

Predáva nový iPhone 11 Alza alebo Nay?

Je niekde výpredaj na iPhone 11?


apple iphone 11

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia aj ja najnovší Apple iPhone 14. Na našom webe samozrejme nájdeš aj články o starších, za to stále obľúbených mobiloch. Napríklad iPhone 13, iPhone 12, ale aj iPhone X.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny. Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.

Comments


bottom of page