top of page
  • Writer's pictureMichal Gašparovič

iPhone 14 Pro Max cena a recenzia


iphone-14-pro-max-cena-a-recenzia

iPhone 14 Pro Max od Apple sa môže pochváliť hneď niekoľkými naj. V prvom rade je to vynikajúci fotoaparát, tiež má oproti svojmu predchodcovi opäť o čosi väčšiu uhlopriečku, no a prichádza aj s funkciou Dynamic Island. Tento prvotriedny smartphone iPhone 14 Pro Max na prvý pohľad vyniká moderným designom, exkluzívnym displejom Super Retina, ultimátnou sústavou fotoaparátov, a tiež výkonným čipom, ale aj spoľahlivou batériou. Je to mobil, ktorý si jednoducho zamilujete.


V tomto článku si prečítate o týchto témach:


iPhone 14 Pro Max cena


Model iPhone 14 Pro Max je v ponuke Apple samozrejme nielen najväčším telefónom, ale aj najdrahším telefónom. Oproti predošlému iPhonu 13 Pro Max sa štrnástka prekvapivo líši svojou veľkosťou. Ani dlhodobí používatelia predchádzajúcej generácie však zmeny pravdepodobne vôbec nepocítia. iPhone 14 Pro Max je o necelý pol milimeter užší a 2 desatiny milimetra hlbší. Hranatá konštrukcia s hladkými oceľovými bokmi, jemná sklenená zadná strana, odolné sklo vpredu, to všetko prispieva k luxusnému zovňajšku. Váha 240 gramov je v tomto prípade očakávaná a adekvátna.


Ale aká je cena? To je otázka, ktorá bezpochyby zaujíma mnohých z nás. A hlavne, oplatí sa za túto cenu iPhone 14 Pro Max kúpiť? Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Cena nového iPhone 14 Pro Max sa pohybuje na Slovensku v rozmedzí od 1100 eur do 1300 eur za model s najmenšou pamäťou, teda 128GB. Môžeme teda zhrnúť, že cena za takýto špičkový mobil vôbec nie je zlá. Či sa ti skutočne oplatí kúpiť, zistíš, keď budeš čítať ďalej. Pokračujeme totiž špecifikáciou tohto modelu a na záver samozrejme nebudú chýbať výhody, nevýhody a recenzie. Tak čítaj ďalej a zistíš, či je pre teba iPhone 14 Pro Max tá správna voľba.

iPhone 14 Pro Max špecifikácia a popis


V poradí 14. séria smartphonov od Apple prináša okrem všetkých obľúbených vlastností, na ktoré ste u iPhone zvyknutí, množstvo ďalších prekvapení. Vývojári tentoraz mysleli aj na funkcie, ktoré možno nikdy nevyužijete. Pre každý prípad však do modelu zabudovali detektor identifikujúci dopravnú nehodu a následne privolajúci pomoc.


Verzia Pro sa ďalej pýši komfortnejším užívateľským rozhraním v podobe dômyselne umiestneného panelu Dynamic Island, ktorý zobrazuje notifikácie a prebiehajúce procesy v zariadení. Telefón ukrýva výkonný čip A16 Bionic a veľkorysú batériu, na ktorú sa môžete naozaj spoľahnúť. Model je k dispozícii v 4 atraktívnych farebných prevedeniach a 2 veľkostiach.


apple iphone 14 pro max cena

Dlhoočakávaný telefón


iPhone série 14 Pro je k dispozícii v 2 veľkostiach – Pro a Pro Max – a 4 farebných prevedeniach. Smartphone plný inovatívnych inteligentných funkcií už skrátka nebudete chcieť pustiť z rúk. Ukrýva v sebe mimoriadne výkonný čip A16 Bionic a spoľahlivú batériu, ktorá vás nesklame.


Ideálny spoločník


V záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách vývojári Apple do smartphonu zabudovali vyspelý detektor dopravných nehôd. Telefón vďaka nemu spozná, keď sa ocitnete v úzkych a v prípade nehody automaticky zavolá 112 a kontakty, ktoré ste zvolili pre núdzové situácie, informuje o aktuálnej situácii.


Vždy v obraze


Inovatívna funkcia Dynamic Island vám dá vedieť o všetkom dôležitom bez toho, aby vás vyrušila pri činnosti, ktorú na telefóne práve vykonávate. Získate tak dokonalý prehľad o prichádzajúcich Face Time hovoroch, výsledkoch napínavého športového zápasu alebo prehrávanej hudbe.


Stále zapnutý displej


S iPhone 14 Pro Max sa nestratíte ani vo chvíli, keď ho nepoužívate. Vôbec sa nemusíte dotýkať displeja a napriek tomu ihneď uvidíte jeho obsah. Po otočení telefónu displejom nadol, resp. po jeho vložení do vrecka zhasne, čím šetrí batériu.


Fotografie ako od profesionála


iPhone 14 Pro Max ponúka prvotriedny hlavný fotoaparát, teleobjektív, ultraširokouhlý fotoaparát , quad-pixelový snímač, dvojnásobné optické priblíženie a až štvornásobné rozlíšenie vo formáte ProRAW. Vďaka tejto vlastnosti zvládnete výrezy doslova z akéhokoľvek záberu, aby ste sa mohli kochať detailmi.

iPhone 14 Pro Max recenzia

Výnimočné selfies


Vyskúšajte predný TrueDepth fotoaparát, ktorý vás osloví vyššou svetelnosťou a automatickým zaostrovaním. Výsledkom sú dokonale ostré autoportréty plné autentických farieb. S fotoaparátom bez problémov vyhotovíte aj skupinové zábery.


Dokonalé videozáznamy


Pomocou filmárskeho režimu hravo nakrútite videá v 4K kvalite, kde 24 záberov za sekundu predstavuje štandard. Pochváľte sa dych vyrážajúcimi výsledkami, ktoré si môžete ľahko zostrihať a efekt hĺbky ostrosti doladiť až po ich vyhotovení. Akčný režim navyše eliminuje nežiaduce neostrosti.

iPhone 14 Pro Max recenzia


Fanúšikovia značky Apple to majú opäť ťažké. Nový iPhone 14 Pro Max si na svoje bedrá vzal niekoľko pekných noviniek na čele s ovládaním cez Dynamic Island a tiež podporu Always-on displeja. Vyšší výkon, lepšie snímky za šera s možnosťou fotiť do RAW pri rozlíšení 48 Mpx a skvelá stabilizácia videa si zasluhujú mimoriadnu pozornosť. Softvér nových funkcií displeja bude určite vyladený, zvyšok už je dokonalý teraz. Pokiaľ vám nevadí veľký telefón, iPhone 14 Pro Max nemá vlastne takmer nič, čím by vás sklamal.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody iPhone 14 Pro Max:

  • Dynamic Island má skutočne zmysel

  • Nekompromisný výkon A16 Bionic

  • Lepšie fotky za šera

  • Stabilizácia videa a filmový režim


Toto hodnotia recenzie iPhone 14 Pro Max ako nevýhody:

  • Nabíjanie by mohli byť ešte rýchlejšie

  • Always-on displej by si zaslúžil podrobnejšie nastaveniaČasté otázky


Aká je cena za nový iPhone 14 Pro Max?

iPhone 14 Pro Max stojí v slovenských obchodoch okolo 1100 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť až do 1300 eur. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový iPhone 14 Pro Max kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový iPhone 14 Pro Max?

Predáva nový iPhone 14 Pro Max Alza, Nay alebo Datart?

Zoženiem nový iPhone 14 Pro Max na Bazoš?

Dá sa kúpiť nový iPhone 14 Pro Max na splátky?


apple iphone 14 pro max

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia aj na základný model Apple iPhone 14. Na našom webe samozrejme nájdeš aj články o starších, za to stále obľúbených mobiloch. Napríklad iPhone 11, iPhone 13, ale aj iPhone 12 Pro.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny? Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.

Comments


bottom of page