top of page
 • Writer's pictureMichal Gašparovič

Samsung Galaxy S22 cena a recenzia


samsung-galaxy-S22-cena-a-recenzia

Vlajkové modely zo série Samsung Galaxy S každoročne patria k najočakávanejším smartfónom roka. A nielen k najočakávanejším, ale aj tým najlepším podľa mnohých hodnotení. Samsung Galaxy S22 sa môže pochváliť špičkovými parametrami, ktoré sú zabalené do pekného a kompaktného tela. Veľa však robí aj softvérová optimalizácia, ktorú je ťažko zhodnotiť niekoľkými špecifikáciami. Na Samsung Galaxy S22 sa bližšie pozrieme v tomto článku.


Dnes si prečítaš nasledujúce témy:


Samsung Galaxy S22 cena


Samsung Galaxy S22 sa dostal do predaja v marci minulého roku. Za 8 / 128 GB verziu ste vtedy zaplatili približne 850 eur, zatiaľ čo za variant s 256 GB úložiskom okolo 900 eur. Samsung Galaxy S22 prišiel v piatich farebných variantoch, a to v čiernej, bielej, zelenej a ružovej. Samsung Galaxy S22 cena v roku 2023 klesla a dnes je možné ho získať už od približne 800 eur. Dôležité je však kupovať nový mobil od autorizovaného predajcu, ako je napríklad Alza.

Samsung Galaxy S22 špecifikácia a popis


Smartphone Samsung Galaxy S22 má jedinečný dizajn, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Veľký displej aj zadná strana sú chránené odolným sklom a boky chráni pancierový hliník. Dokonca smartfónu nevadí ani voda alebo prach. Skvele vybavený fotoaparát disponuje tromi zadnými objektívmi a jedným selfie objektívom. Dokáže fotiť v noci, eliminovať tieň, nahrávať na všetky fotoaparáty súčasne alebo spätne odstrániť nežiaduce objekty. Zabezpečenie Samsung Knox sa postará o to, aby sa k vašim súborom nedostalo žiadne nebezpečenstvo. Poteší vás aj rýchlonabíjanie, reverzné nabíjanie alebo zase o niečo rýchlejší procesor.


samsung galaxy S22 cena

Štyri farby, jeden dizajn


Elegantný telefón s veľkým displejom má tenké rámčeky a leštený rám. Celkový dizajn dotvára jednofarebný kryt na fotoaparát. Vyrába sa hneď v štyroch farebných prevedeniach – čisté Phantom White, elegantné Phantom Black alebo jemné Pink Gold či temné Green.


Perfektne čitateľný displej


Infinity-O displej s frekvenciou 120 Hz a s technológiami Dynamic Amoled 2X a Vision Booster je skvele čitateľný bez ohľadu na počasie. Aj za ostrého slnka bez problémov uvidíte každý detail na obrazovke.


Štyri objektívy, dva fotoaparáty


Zadný fotoaparát má pripravené hneď tri objektívy – 12Mpx ultraširokouhlý, 50Mpx s veľkým snímačom a 10Mpx teleobjektív. Pre selfie fotografie je na prednej strane pripravený 10Mpx objektív.


Režim Nightography


Inteligentný telefón je vybavený aj na nočné fotenie. Snímač Big Pixel priťahuje svetlo väčšími pixelmi, zatiaľ čo sklo Super Clear Glass minimalizuje odlesky. Funkcia Night Solution redukuje šum a automatická snímková frekvencia rozpozná okolité podmienky, podľa ktorých nastaví optimálny počet snímok za sekundu. Nočné snímky budú teraz hýriť farbami a vďaka skvelej svetelnosti na nich rozpoznáte každý detail.


Ďalšie funkcie fotoaparátu


Funkcia Adaptive Pixel dokáže rozpoznať okolité osvetlenie a upraviť podľa toho veľkosť pixelov. Ak pred fotením aktivujete funkciu Detail Enhancer, upraví za vás tieň a svetlá tak, aby nerušili fotografovanú scénu. Zo snímok môžete navyše odstrániť nežiaduce prvky vo forme prechádzajúcich ľudí alebo rušivých objektov.


Veľa materiálu počas chvíľky


Space Zoom umožňuje priblíženie od 3x do 30x, takže získate skvelé zábery aj na diaľku. S funkciou Auto Framing bude kamera automaticky vycentrovaná a zaostrená, aby ste ju mohli kedykoľvek spustiť. Okrem toho je možné nahrávať na všetky fotoaparáty naraz, čím získate pohľad hneď z niekoľkých uhlov. Vyskúšať môžete aj funkciu Single Take, ktorá za 20 sekúnd vytvorí hneď niekoľko formátov od fotografií, cez animácie až po hyperlapse video.


Galaxy


Pokiaľ disponujete aj ďalšími zariadeniami Galaxy, poteší vás skvelá spolupráca medzi jednotlivými prístrojmi. Z telefónu môžete plynulo pokračovať v práci na tablete a naopak. Na počítači ide otvoriť mobilné aplikácie vďaka funkcii Nedávne aplikácie.


Obrazovka ako zrodená pre multitasking


Služba Google Duo vám umožní rozdeliť displej na dve časti, aby ste mohli sledovať video a zároveň odpisovať priateľom. Displej si navyše pomocou funkcie Smart View môžete premietnuť na televízor.


Rýchlejšie ako predtým


Svojou rýchlosťou strčí 4nm procesor všetkých svojich predchodcov hravo do vrecka. Rýchlosť je blízka aj batérii, ktorá podporuje rýchlonabíjanie a navyše sa učí vaše zvyky, čím dokáže šetriť energiu. O tú sa navyše dokáže podeliť pomocou reverzného nabíjania.

samsung galaxy S22 recenzia

V bezpečí


Všetky vaše dáta sú chránené zabezpečením Samsung Knox. V paneli Využívanie oprávnení si môžete skontrolovať, ktoré aplikácie vás sledujú alebo zdieľajú vaše informácie a môžete im oprávnenie povoliť, alebo naopak zakázať.


Superodolný


Smartphone je chránený sklom Corning Gorilla Glass Victus, a to ako z prednej, tak aj zo zadnej strany. Boky chránia rám z pancierového hliníka Armor Aluminum. Telefón je tak odolný proti poškriabaniu aj pádom, a navyše mu nevadí ani striekajúca voda, prach alebo dážď. Vodoodolnosť zodpovedá stupňu IP68.Samsung Galaxy S22 recenzia


Samsung Galaxy S22 je vynikajúca kompaktná vlajková loď. Hoci nedisponuje najvyššími číslami, aké môže dnešný smartfón dosiahnuť, v ničom nezaostáva. Všetko, čo môže, robí výborne. A práve v tom je jeho čaro. Či už je reč o displeji, fotoaparátoch, procesore či dizajne, je veľmi ťažké nájsť niečo, čo by som mu mohol najmenšiemu vytknúť.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody:

 • Krásny dizajn

 • Kvalitný 120Hz displej

 • Bezkonkurenčná softvérová podpora

 • Spoľahlivé fotoaparáty

 • Super kvalita Full HD videí

 • Kvalitná konštrukcia

 • Vylepšené pole troch kamier

 • extrémne rýchla čítačka odtlačkov prstov

Toto hodnotia recenzie Samsung Galaxy S22 ako nevýhody:

 • Slabá výdrž batérie

 • Pomalšie nabíjanie

 • Občas sa prehrieva

 • ultraširokouhlý objektív bez autofocusu

 • oproti zvyšným S22 nepodporuje UWB


Časté otázky

Aká je cena za nový Samsung Galaxy S22?

Samsung Galaxy S22 stojí v slovenských obchodoch už od 800 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť 850 až 900 eur. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový Samsung Galaxy S22 kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový Samsung Galaxy S22?

Predáva nový Samsung Galaxy S22 Alza?

Zoženiem nový Samsung Galaxy S22 na Bazos?


samsung galaxy S22

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia na iné mobily, ako napríklad najnovší Samsung Galaxy S23 alebo Apple iPhone 14.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny? Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.

Comments


bottom of page