top of page
 • Writer's pictureMichal Gašparovič

iPhone 14 PRO cena a recenzia


iphone-14-PRO-cena-a-recenzia

Najnovší Apple iPhone 14 Pro sa od základného iPhone 14 líši najmä výkonnejším čipsetom, vylepšeným displejom s novými funkciami a kvalitnejším fotoaparátom. Práve ten má teleobjektív až s 3-násobným optickým priblížením. Okrem lepších funkcií je samozrejme rozdielna aj cena. Tá je v prípade iPhone 14 PRO pochopiteľne vyššia. Podľa veľkosti ho kúpite približne od 1300 eur pri 128 GB až po takmer 2000 eur pri variante 1 TB. Cena teda nie je nízka, takže stojí to za to? Prečítaj si v tomto článku podrobný popis a špecifikáciu telefónu. A pokojne sa rozhodni na základe recenzie a hodnotení, ktoré tu nájdeš.


V tomto článku ti prinášame tieto témy:


Apple iPhone 14 PRO cena


Ako sme už spomínali, cena za najnovší iPhone 14 PRO sa môže vyšplhať až do neuveriteľných 2000 eur, čo je zatiaľ najvyššia cena za iPhone v histórii. Napriek tomu sa často rýchlo vypredá, takže ani vysoká cena neodradí fanúšikov Apple a nadšencov iPhone. Kto by predsa nechcel mať najnovší iPhone 14 PRO?


Určite vás poteší správa, že novučký iPhone 14 PRO je možné kúpiť aj na splátky. Túto možnosť ponúkajú či už priamo mobilný operátori, predajcovia mobilov, ale aj online obchody - eshopy. Ten najpopulárnejší je Alza, ktorý vám aj na základe vlastných skúseností odporúčam.

Najnovší iPhone 14 PRO špecifikácia a popis


V poradí 14. séria smartphonov Apple prináša okrem všetkých obľúbených vlastností, na ktoré ste u iPhonov zvyknutí, množstvo ďalších prekvapení. Vývojári tentoraz mysleli aj na funkcie, ktoré snáď nikdy nevyužijete. Pre každý prípad však do modelu zabudovali detektor identifikujúci dopravnú nehodu a následne privolajúci pomoc. Verzia Pro sa ďalej pýši komfortnejším užívateľským rozhraním v podobe dômyselne umiestneného panelu Dynamic Island, ktorý zobrazuje notifikácie a prebiehajúce procesy v zariadení. Telefón ukrýva výkonný čip A16 Bionic a veľkorysú batériu, na ktorú sa môžete naozaj spoľahnúť. Model je k dispozícii v 4 atraktívnych farebných prevedeniach a 2 veľkostiach.


apple iphone14 pro

Dlho očakávaný telefón


Najnovší iPhone 14 PRO je k dispozícii v 2 veľkostiach – Pro a Pro Max – a 4 farebných prevedeniach. Smartphone plný inovatívnych inteligentných funkcií už skrátka nebudete chcieť pustiť z rúk. Ukrýva v sebe mimoriadne výkonný čip A16 Bionic a spoľahlivú batériu, ktorá vás nesklame.


Ideálny spoločník


V záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách vývojári Apple do smartphonu zabudovali vyspelý detektor dopravných nehôd. Telefón vďaka nemu spozná, keď sa ocitnete v úzkych a v prípade nehody automaticky zavolá 112 a kontakty, ktoré ste zvolili pre núdzové situácie, informuje o aktuálnej situácii.


Vždy v obraze


Inovatívna funkcia Dynamic Island vám dá vedieť o všetkom dôležitom bez toho, aby vás vyrušila pri činnosti, ktorú na telefóne práve vykonávate. Získate tak dokonalý prehľad o prichádzajúcich Face Time hovoroch, výsledkoch napínavého športového zápasu alebo prehrávanej hudbe.


Stále zapnutý displej


S iPhonom 14 PRO sa nestratíte ani vo chvíli, keď ho nepoužívate. Vôbec sa nemusíte dotýkať displeja a napriek tomu ihneď uvidíte jeho obsah. Po otočení telefónu displejom nadol, resp. po jeho vložení do vrecka zhasne, čím šetrí batériu.


Fotografie ako od profesionála


Najnovší iPhone 14 PRO ponúka prvotriedny hlavný fotoaparát, teleobjektív, ultraširokouhlý fotoaparát , quad-pixelový snímač, dvojnásobné optické priblíženie a až štvornásobné rozlíšenie vo formáte ProRAW. Vďaka tejto vlastnosti zvládnete výrezy doslova z akéhokoľvek záberu, aby ste sa mohli kochať detailmi.


apple iphone 14 pro cena

Výnimočné selfies


Vyskúšajte predný TrueDepth fotoaparát, ktorý vás osloví vyššou svetelnosťou a automatickým zaostrovaním. Výsledkom sú dokonale ostré autoportréty plné


autentických farieb. S fotoaparátom bez problémov vyhotovíte aj skupinové zábery.


Dokonalé videozáznamy


Pomocou filmárskeho režimu hravo nakrútite videá v 4K kvalite, kde 24 záberov za sekundu predstavuje štandard. Pochváľte sa dych vyrážajúcimi výsledkami, ktoré si môžete ľahko zostrihať a efekt hĺbky ostrosti doladiť až po ich vyhotovení. Akčný režim navyše eliminuje nežiaduce neostrosti.Apple iPhone 14 PRO recenzia


6,1 palcová obrazovka, procesor A16 Bionic, Dynamic Island, funkcia Always-On (vždy zapnutý) displej. Aj to sú fantastické silné stránky nového iPhone 14 PRO. Zďaleka to však nie je všetko. Určite vás prekvapí aj úžasný 48-megapixelový fotoaparát, lepšie fotografie v tme, či nový mód šetrenia batérie. Apple tak prišiel s mnohými novinkami, ktoré stoja za povšimnutie. Prečítajte si plusy a mínusy iPhone 14 PRO teraz.


Toto sú podľa hodnotení a recenzií výhody iPhone 14 Pro:

 • Dynamic Island je veľkým krokom vpred pre rozhranie iPhonu

 • Always-on displej

 • 48-megapixlový fotoaparát schopný vytvárať neuveriteľné snímky

 • Vynikajúca výdrž batérie

 • Rýchli čip A16 Bionic

 • celkovo vynakajúci výkon


Toto hodnotia recenzie iPhone 14 PRO ako nevýhody:

 • Teleobjektívna kamera je dobrá iba v jasnom svetle

 • PotenciálDynamic Island ešte nie je plne využitý

 • Vysoká cena

 • Bez USB-C


Časté otázky


Aká je cena za nový iPhone 14 Pro?

iPhone 14 Pro stojí v slovenských obchodoch už od 1000 eur. Ak si však chcete dopriať model s vyššou kapacitou, jeho cena môže byť o niekoľko stoviek eur vyššia. Odporúčame pozrieť náš porovnávač cien, aby ste si nový iPhone 14 Pro kúpili za najlepšiu možnú cenu.

Aká je recenzia na nový iPhone 14 Pro?

Predáva nový iPhone 14 Pro Alza alebo Nay?

Zoženiem nový iPhone 14 Pro na Bazos?

Dá sa kúpiť nový iPhone 14 Pro na splátky?

Aký má nový iPhone 14 pro fotoaparát?


apple iphone 14 PRO recenzia

Prečítaj si recenzie a hodnotenia ostatných mobilov a mobilných telefónov na našej stránke. Okrem toho píšeme aj o notebookoch a počítačoch. Rozhoduješ sa, ktorý model si kúpiť a kde? Čítaj naše články, ktoré ti určite pomôžu.


Prečítaj si aj recenzie a hodnotenia na mobil Apple iPhone 13, iPhone 13 PRO a Apple iPhone 14. Práve to sú najpopulárnejšie varianty k novému iPhone 14 PRO. Na našom webe samozrejme nájdeš aj články o starších, za to stále obľúbených mobiloch. Napríklad iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11 aj iPhone X.


Kde nakupovať kvalitnú elektroniku za prijateľné ceny. Zo všetkých e-shopov určite odporúčame nakupovať v overených a s dobrými recenziami. Mnohé z nich ponúkajú rýchle dodanie, super ceny, rôzne akcie aj zľavy. Ich zoznam nájdeš na našej stránke.


Yorumlar


bottom of page